hlavní stránka facebook youtube žákovská knížka jídelna EU peníze školám Rodiče vítáni Rodice_vitani_kriteria.pdf Rodiče vítáni Veď mě dál, cesto má | Česko očima dětí UNIVERZITA J. E. PURKYNĚ V ÚSTÍ NAD LABEM Pedagogická fakulta ŠKOLA PRO ŽIVOT-ŠKOLA PRO TEBE
Hlavní stránka Hlavní stránka

Metoda MUDr. Smíška

1535825724753.jpg - náhled
20. 09. 2018

Úspěchy cvičení metody MUDr. Smíška v nápravě vad páteře

na ZŠ Sady pionýrů

V přípravných srpnových dnech před zahájením školního roku se tři naši učitelé zúčastnili prohlubujícího školení, které je zaměřeno na cvičení pro nápravu vad páteře. Jedná se o metodu MUDr. Smíška, podle kterého naše škola úspěšně v loňském školním roce jako první v republice zvládla vést první skupinu žáků. Školení se nezúčastnili jen naši učitelé, ale současně i z vedlejšího gymnázia a teplické základní školy. Po celou dobu nás velice poutavě a prakticky vedla fyzioterapeutka paní Chadimová, která má dlouholetou praxi a s MUDr. Smíškem osobně spolupracuje.

Školení pro nás mělo prohlubující přínos z pohledu diagnostiky skolióz páteře a velmi praktická pro účastníky školení byla i možnost individuálního vyzkoušení na figurantkách nebo samotné cvičení všech nových cviků.

V loňském školním roce jsme měli základní vybavení. Pro nákup dalších potřeb jsme využili získané dotace z Agrofertu. A nyní už opět 3.10. začínáme s plným nasazením a dalšími novými žáky do skupiny. Škola poskytuje i možnost cvičení rodičů našich žáků, a to v době odpolední hodiny se žáky (středa od 14:00 hod.).


Mgr. Hana Kracíková
Fotogalerie
1535825724753.jpg - náhled 1535825724373.jpg - náhled
Aktuality