hlavní stránka facebook youtube žákovská knížka jídelna Rodiče vítáni Rodice_vitani_kriteria.pdf UNIVERZITA J. E. PURKYNĚ V ÚSTÍ NAD LABEM Pedagogická fakulta ŠKOLA PRO ŽIVOT-ŠKOLA PRO TEBE Vzdělávání - cesta k úspěchu Robotika NNTB Ovoce do škol Doučování žáků
Aktuality Aktuality

Hodina tělesné výchovy v 9.třídě trochu jinak…..

052 (2).jpg - náhled
11. 05. 2022

Jelikož se mezi námi dlouhodobě pohybuje zrakově postižená maminka našeho žáka a mnohé děti minimálně tuší, co vše takový život přináší, rozhodli jsme se, že se sejdeme na besedě o asistenčních psech.

Využili jsme krásného slunečného počasí, kdy jsme se mohli sejít na školním hřišti a besedu s praktickými ukázkami v okolí školy uskutečnit.

Ve středu (4.5.) nás navštívila se svou fenkou flat retrívra paní Vosyková, která nám popsala život s asistenčním psem – jak jej získat, jak dlouho a kde se pes cvičí, co musí dodržovat budoucí majitel psa, jak se má k asistenčním psům chovat cizí člověk apod. Zodpověděla plno dotazů a hlavně nechala děti, aby se s fenkou pomazlily. Zajímavou částí setkání byl moment, kdy jsme se po menších skupinkách prošli po městě a sledovali spolupráci psa a jeho zrakově postiženého pána.

Fenka od nás jako poděkování dostala pamlsky a my děkujeme za krásné a přínosné chvíle při našem společném povídání o velice náročné a mnohdy nedoceněné práci, kdy se pro „někoho“ připravuje asistenční pes.

 

                                                                      

Mgr. Hana Rajnišová a Mgr. Romana Hašlarová

Fotogalerie
052 (2).jpg - náhled 032.jpg - náhled 033.jpg - náhled 039.jpg - náhled 041.jpg - náhled 043.jpg - náhled 046.jpg - náhled 048.jpg - náhled 049.jpg - náhled