hlavní stránka facebook youtube žákovská knížka jídelna Rodiče vítáni Rodice_vitani_kriteria.pdf UNIVERZITA J. E. PURKYNĚ V ÚSTÍ NAD LABEM Pedagogická fakulta ŠKOLA PRO ŽIVOT-ŠKOLA PRO TEBE Vzdělávání - cesta k úspěchu Robotika NNTB Ovoce do škol Doučování žáků Škola hrou
Aktuality Aktuality

Ovoce do škol a Mléko do škol

20221115_080419.jpg - náhled
18. 11. 2022

Naše škola se již několik let účastní projektu Ovoce do škol a Mléko do škol. Dříve bylo dětem 1. – 9. ročníků dodáváno 1x týdně zdarma čerstvé ovoce nebo mléko. Od letošního září došlo z nařízení Ministerstva zemědělství k zúžení cílové skupiny jen na žáky I. stupně ZŠ. Byl také nově snížen počet dodávek produktů pouze jednou za každý měsíc školního roku.

Projekt Ovoce do škol probíhá v České republice ještě ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem zdravotnictví. Cílem projektu je vytvářet lepší stravovací návyky u malých dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě, podporovat zvýšení spotřeby ovoce, zeleniny a mléčných výrobků u dětí a sportovat. U dětské populace je daleko účinnější a prospěšnější směřovat pozornost do výdeje energie, než provádět restrikce a zákazy potravin a nápojů.

Do naší školy dodává zdravé produkty firma LAKTEA. Ta každým rokem vyhlašuje soutěž Fitkonto. Zde se věnuje zdravé výživě, přípravě školních svačin, pohybu, sportu a zdraví. Pro děti je na internetových stránkách Fitkonto.cz připraven program pro zaznamenávání pohybových aktivit a skladby jídelníčku MOJE FIT KONTO. Několik žáků naší školy z prvního i druhého stupně letos v průběhu září i října soutěžilo pravidelným odpovídáním na soutěžní otázky na téma zdravé výživy, bezpečnosti potravin a zdravého životního stylu. Téměř každý týden k nám do školy přišel jeden balíček pro průběžné vítěze: kulatý kompas, klíčenka s baterkou, ledvinka na cesty nebo překvapení od trenéra. Po celkovém ukončení soutěže pak pořadatel vyhodnotil úspěšnost zapojených škol. Naši žáci pro nás vysoutěžili jednu z hlavních výher: sušičku na ovoce značky Tescoma a kombinaci dárkových předmětů. Dětem za účast a aktivitu děkujeme.

Mgr. Markéta Světlíková
Fotogalerie
20221115_080419.jpg - náhled