hlavní stránka youtube žákovská knížka jídelna Rodiče vítáni Rodice_vitani_kriteria.pdf UNIVERZITA J. E. PURKYNĚ V ÚSTÍ NAD LABEM Pedagogická fakulta ŠKOLA PRO ŽIVOT-ŠKOLA PRO TEBE Vzdělávání - cesta k úspěchu Robotika NNTB Ovoce do škol Doučování žáků Škola hrou Vizualizace školy Digitalizujeme školu
Turistický kroužek Turistický kroužek

Turistický kroužek

Turista.JPG - náhled
01. 09. 2017


Turistický kroužek na ZŠ Lovosice, Sady pionýrů 355/2, okres Litoměřice

Příroda a děti. Jak to k sobě pasuje? Je to úplně jednoduché. Všichni víme, že to co si dítě zapamatuje, jaké získá návyky, k čemu si vytváří úctu a kladný vztah, to si nese do dospělosti. My jsme samy matkami a víme, jak je někdy těžké děti vhodně zabavit. Proto jsme se rozhodly, že budeme seznamovat děti se zajímavostmi přírody, s kulturními a historickými památkami. Učit děti, jak se mají chovat k přírodě a poznávat historii naší vlasti. A právě turistický kroužek nám tuto možnost nabízí.

Chodíme po městech, vesnicích, kopcích i údolími, poznáváme různá zákoutí našeho okolí. Objevujeme s dětmi, co ještě neviděly, navštěvujeme různé památky a zajímavosti. Hrajeme hry, závodíme i soutěžíme. Výletů se zúčastňují děti od 1. až do 9. třídy, vždy podle náročnosti trasy nebo zájmu dítěte.

Turistický kroužek pracuje od roku 2009 a na akcích se vystřídalo celkem 287 dětí. Každoročně pořádáme výstup na Lovoš. Velmi zdařilá akce byla v červnu 2010, kdy jsme školní rok zakončili přespáním v turistické chatě na Lovoši. Dalšími cíli našich výprav byly například Ovčín, Kočka, Říp, Milešovka, Radobýl, Větruše u Ústí nad Labem a pohádkový les, muzeum v Ústí nad Labem a výstavu Giganti doby ledové, na které jsme se seznámili s trojrozměrnými modely zvířat v životní velikosti, Vaňovský vodopád, Oparenské údolí, Děčínský Sněžník, zřícenina hradu na Ronově, hrad Hazmburk, zámek Ploskovice, zámek v Děčíně, kde pro nás připravili zvláštní program, Veltrusy, hrad Sukoslav, Staré Hrady, Nový Hrad, zámek Nelahozeves,  a muzeum Antonína Dvořáka, zámek Libochovice, skalní areál Blaník a jeskyně Klácelka u Liběchova, Čertovy hlavy u Želíz. Již dvakrát jsme se zúčastnili Jablečných slavností v České Lípě, kde jsme přespali v Základní škole Slovanka, prohlédli jsme si muzeum v České Lípě a navštívili jsme dančí oboru ve Skalici u České Lípy. Ze Zahrádek u České Lípy jsme se prošli nádhernou přírodou kolem Robečského potoka. Každý rok pořádáme výlet do Prahy. V Praze jsme shlédli výstavu v Národním technickém muzeu, Pražský hrad - katedrálu sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, basiliku sv. Jiří , Zlatou uličku a královskou hrobku, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí. Byli jsme i v kanceláři prezidenta republiky. Na výstavě LEGA i TITANIKU, v muzeu hraček a stálé výstavě Lega v prodejně v Praze. V Kutné Hoře jsme obdivovali Kostnici, chrám sv. Barbory a město. V zimě, před vánočními svátky jezdíme do Zubrnického skanzenu oblíbeným vláčkem Hurvínek, kde můžeme zažít staročeské Vánoce s vánočními zvyky, výzdobou a vůní vánoček, perníčků a cukroví. Absolvovali jsme i třídenní pobyt v Rumburku, kde si děti samy vařily, stavěly stany, učily se rozdělávat oheň a prošly i zkouškou odvahy. Spali jsme i na Horním hradě, na zámku ve Vrbičanech i v Opárenském mlýně. Již dvakrát jsme byli na Ještědu a v IQ parku v Liberci. 

Pokud chcete s námi zažít dobrodružství a legraci, chcete vidět zajímavosti a krásy naší vlasti, přidejte se k nám, určitě se vám naše výlety budou líbit, prožijete něco pěkného a určitě získáte spoustu nových znalostí a také kamarádů. Myslíme, že neexistuje lepší způsob, jak děti naučit dobrému vztahu a úctě k přírodě, než nechat je s přírodou vyrůst.

V dokumentech níže najdete články k výletům, které jsme již absolvovali.

Miluše Králíčková
Fotogalerie
Turista.JPG - náhled